اولین و قدیمی ترین مرغ سوخاری تهران

اولین و قدیمی ترین مرغ سوخاری تهران

داستان اولین و قدیمی ترین مرغ سوخاری تهران، داستان اولین‌ هاست. اولین مرغ سوخاری در ایران و شهر تهران، با نام TFC ( تی اف سی ) یا «تهران مرغ سوخاری»، که از سال ۱۳۵۲ در خیابان تخت جمشید تهران، جنب سینما «عصر جدید»، آغاز به کار کرد. همان روزها بود که مردم تهران یا دقیق‌تر اشاره کنیم، مردم ایران در یکی از خیابان‌های پرتردد پایتخت طعم جذاب و تردی لذت‌بخش مرغ سوخاری و کنتاکی را توانستند برای اولین بار تجربه کنند.

کنتاکی فراید چیکنز یا همان مرغ کنتاکی

کنتاکی فراید چیکنز یا همان مرغ کنتاکی شروع به فعالیت کرد. در و دیوار آن قرمز رنگ بود و چراغها فقط روی میز را روشن میکرد با رومیزی های چهارخانه پارچه ای قهوه ای و علامت جناب کنتاکی با اون ریش معروفش انتهای مغازه بصورت بک لایت از آنطرف خیابان هم معلوم بود.

با هر پرس مرغ کنتاکی (مرغ سوخاری یا فراید چیکنز)، سیب زمینی فراوان یک نوع سس تند قرمز و مقداری سالاد کلم غوطه ور در سس سفید مخصوصش هم سرو میشد. برای نوشابه همیشه لیوان بلوری بلند با مقداری یخ همراه میاوردند و دستمال سفره و کارد وچنگال از ملزومات میز بود و یک شاخه گل میخک سفید.

عشق به مرغ سوخاری و کنتاکی اصیل

عشق و اعتیاد به مرغ سوخاری یک سبک زندگی است. البته نه هر مرغ سوخاری و نه هر رستورانی. مرغ سوخاری یا مرغ کنتاکی که ما از آن صحبت می کنیم، یکی از پر‌حجم ترین مرغ سوخاری‌های تهران است با مقدار زیادی سیب‌زمینی ترد، برشته و خوشمزه. مرغ سوخاری‌ای که ۵۰ سال از فعالیتش می گذرد و اکنون چهار شعبه همیشه شلوغ در تهران دارد.

به اولین و قدیمی ترین مرغ سوخاری ایران خوش آمدید

کافیست یک روز ظهر یا حوالی شب گذرتان به یکی از شعب «تهران مرغ سوخاری» افتاده باشد تا انبوه مشتریان توجه شما را به خود جلب کند. کمی دقت کافیست تا متوجه شوید این‌جا همان مرغ سوخاری فروشی معروف و محبوب تهران است. همان مرغ سوخاری فروشی‌ای که قدیمی ترین و محبوب‌ترین سوخاری فروشی پایتخت است.

لذت در سه تکه با کوهی از سیب زمینی

کاملا واضح و روشن است که این‌جا یک سوخاری فروشی است و با سوخاری‌هایش شهره‌ی خاص و عام هستند. یادتان باشد این سوخاری‌های ترد و برشته و جذاب می‌تواند از یک قارچ یا سیب زمینی سوخاری و سس کچاپ شروع شود و به مرغ‌های دو و سه تکه ران یا سینه برسد و در کنارش تجربه‌ی شیرین بال و پیاز سوخاری هم داشته باشید. البته اگر اهل غذای دریایی سوخاری هم باشید در «تهران مرغ سوخاری» ماهی و میگوی سوخاری خوشمزه و ترد هم سرو می شود.

از ویژگی‌های «تهران مرغ سوخاری» حجم زیاد غذاهای آن است، که هر شخصی از پس خوردن آن بر نمی‌آید. «تهران مرغ سوخاری» بهشتی است برای عشاق انواع سوخاری ترد و پولکی با سس‌های جذاب و بهشتی است برای کسانی که صدای خرد شدن مرغ سوخاری ترد و سیب زمینی‌های برشته برایشان از جذاب‌ترین صداهاست.

ولین و قدیمی ترین مرغ سوخاری تهران

ولین و قدیمی ترین مرغ سوخاری تهران

تهران مرغ سوخاری یا همان مرغ کنتاکی سابق

رستوران و فست فود «تهران مرغ سوخاری» بیشتر از پنج دهه است که مزه واقعی سوخاری‌های داغ، ترد و برشته را به ما اهل دلان معرفی کرده است. اینجا از معدود رستوران‌هایی است که کیفیت محصول‌های خود را فدای هیچ گرانی و شرایطی دیگری نمی‌کند چون باور داریم که کیفیت هست که مشتری را برای ما به ارمغان خواهد آورد. این‌جا طعم مرغ سوخاری همان طعم و  مزه‌های قدیم را می‌د‌هد. در «تهران مرغ سوخاری» مهم نیست کجای تهران هستید سفارشاتان را در هر نقطه‌ی تهران دریافت می‌کنید حتی سفارش آنلاین مرغ سوخاری. یادتان باشد نظر و رضایت شما برای «تهران مرغ سوخاری» بسیار مهم است و برای همین به پیشنهادی تبدیل می‌شود، که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت.

پارک ساعی
میدان ولیعصر
طالقانی
هفت تیر